Káva a čaj

v predajni Karpatský gazda v Ilave

Predajňa slovenských regionálnych potravín v Ilave.

Viete, že aj na Slovensku máme pražiarne kávy?

Áno, je to tak, neklameme. Síce si nemôžeme povedať, že pijeme slovenskú kávu, môžeme sa spoľahnúť na odborníkov v oblasti rôznych druhov káv. Pražia ju v malých, rodinných pražiarňach, žijú touto prácou a snažia sa spríjemniť vám chvíle tým najlepším, čo sa v ich hrnčekoch kedy objavilo. Káva od lokálnych pražiarov má navyše dizajnové obaly, a tým sa stáva ideálnym darčekom aj pre náročných kávičkárov.

Predajňa slovenských regionálnych potravín v Ilave.

Aký čaj si doma zvyknete variť?

Bylinkové čaje patria medzi najobľúbenejšie nápoje, a to nielen počas chladných dní. Kvalitný čaj doplní váš pitný režim a pokiaľ sú bylinky v ňom pestované, zbierané a sušené s citom, obohatia váš organizmus o potrebné vitamíny. Jednodruhové bylinkové čaje alebo zmesi čajov nájdete aj v regáloch u Karpatského gazdu. Snažili sme sa vyberať také značky, ktoré bylinky nielen sušia a balia, ale si ich sami pestujú a zberajú. Samozrejme, v súlade s prírodou, ktorá nám tieto bylinky štedro ponúka.

Ktoré značky a aké výrobky u nás kúpite?

Nômad z Považskej Bystrice

Poslaním tejto firmy je priniesť čerstvo praženú kávu všetkým, ktorí majú o ňu záujem – či už sú to dlhoroční kávičkári, príležitostní kávičkári, alebo ľudia, ktorí s pitím kávy ešte len začínajú. Kávu pražia preto, lebo im záleží na čerstvosti tohto nápoja. V ich ponuke nájdete 100 % Arabicu, zmesi, v ktorých zastúpenie tvorí aj Robusta, prípadne kávy bezkofeínové. Povedzte nám, ako silnú a výraznú chuť hľadáte, a my vám s výberom kávy Nômad poradíme.

Produkty

100 % Arabica, 100 % Robusta, zmesi, bezkofeínová káva.

Agrokarpaty Plavnica z Plavnice

Liečivé rastliny z čajov Agrokarpaty Plavnica sú pestované v ekologicky nezaťaženom prostredí Pienin a Magury pod Vysokými Tatrami. To isté platí aj o rastlinách z divorastúceho zberu a o lesných plodoch, ktoré sa v čajových zmesiach nachádzajú. Čaje neobsahujú žiadne farbivá, arómy, ani umelé chute, sú teda zložením čisté. Preto ich môžete piť denne a nemusíte sa báť ponúknuť ich svojim deťom v rámci pitného režimu.

Produkty

Bylinné čaje, sypané čaje, ovocné čaje, čajové zmesi.

Ekofarm z Pružiny

Menšia rodinná firma ekologicky obhospodaruje 160 ha pôdy, ktorú využíva pre svoju rastlinnú a živočíšnu výrobu. V rámci rastlinnej výroby sa zameriava na liečivé byliny, ktoré potom suší a predáva vo svojich čajoch alebo v čajových zmesiach. Čaje sú balené v papierových obaloch, aby čo najmenej zaťažovali životné prostredie. Okrem čajov firma chová aj včely a vyrába poctivý, lahodný med.

Produkty

Bylinné čaje jednodruhové, bylinné čajové zmesi, včelí med.

Wellberry z Nitry

Bobuľové ovocie rôznych druhov je možné pestovať aj na Slovensku. Dôkazom toho je značka Wellberry, ktorá sa zaoberá nielen pestovaním ovocia, ale aj výrobou ovocných produktov ako sú ovocné šťavy, džúsy, sirupy, omáčky, detské výživy alebo džemy. Značka si zakladá na tom, že nepoužíva chemické konzervanty, umelé sladidlá ani farbivá. Všetky ich produkty tvorí len ovocie z vlastnej plantáže. Ovocie spracovávajú aj do ovocných čajov, ktoré jednoznačne odporúčame vyskúšať.

Produkty

Ovocné čaje, ovocné džemy, detské ovocné výživy, zavárané ovocie 100 %, prírodné šťavy, 100 % ovocné šťavy, smoothie šťavy, ovocné sirupy.

Späť na ponuku

Scroll to Top