Mliečne výrobky

nájdete v predajni Karpatský gazda v Ilave

Predajňa slovenských regionálnych potravín v Ilave.

Vyskúšali ste už mliečne výrobky z vášho regiónu?

Mlieko alebo mliečne výrobky by nemali chýbať v žiadnom pestrom jedálničku. Ak si ich chcete dopriať skutočne chutné a kvalitné, nemusíte hľadať výrobcov ďaleko – máme ich aj v našom regióne! Na predajni sa snažíme o pestrosť a preto bude možné zakúpiť si potraviny vyrobené z kravského, z ovčieho, ale i z kozieho mlieka. Všetky výrobky v ponuke sme odskúšali aj čo sa chute týka a preštudovali sme si aj ich zloženie.

Ktoré značky a aké výrobky u nás kúpite?

Agrofarma z Červeného Kameňa

Chov oviec a samotné salašníctvo je späté už so vznikom obce Červený Kameň. História chovu, ale i spracovanie ovčieho a kravského mlieka začína v roku 1969. Čistá príroda, spokojné zvieratá a overené výrobné postupy sú zárukou plnej chuti. Agrofarma Červený Kameň pasie dobytok voľne, na vlastných pastvinách v rámci okolitých hôr a lúk. Nezaháľa pri vymýšľaní nových výrobkov, obohacuje sortiment o zrejúce či ochutené syry a ich výrobky sú známe po celom Slovensku.

Produkty

Kravské syry a ovčie syry (údené, neúdené), bryndza, maslo, údené a neúdené nitky, ochutené a zrejúce syry, ricotta.

PD Mestečko z Mestečka

Poľnohospodárske družstvo v Mestečku je známe svojimi chutnými mliečnymi výrobkami. Sústredí sa na chov kráv, oviec a kôz, v Púchove zaviedlo mliečne automaty, v ktorých si môžete načapovať čerstvé kravské mlieko. Okrem mlieka odporúčame od tejto značky vyskúšať ich kyslomliečne výrobky ako jogurty, zákvasy či ochutené mliečne nápoje. PD Mestečko sa pravidelne zúčastňuje rôznych súťaží, kde kvalitu a chuť ich výrobkov oceňujú tí najskúsenejší. Aj to je dôvod navyše, prečo túto značku vyskúšať!

Produkty

Kravské mlieko, mliečne výrobky – jogurty, zákvasy, ochutené mlieka, bryndza, maslo.

Farma Bardy z Jasenového

Farma Bardy z Jasenového sa špecializuje na výrobky z kozieho mlieka. Je to farma rodinného charakteru, ktorá sa nachádza v príjemnom tichom prostredí obce Kľače a Jasenové, priamo v srdci Rajeckej doliny. Kozie mlieko pochádza z ich vlastného chovu kôz. S kozím mliekom experimentujú a prinášajú na trh nové chute v podobe kozej bryndze, kozieho tvarohu, ricotty z kozieho mlieka alebo kožinčice – kozej žinčice.

Produkty

Čerstvé kozie syry, zrejúce kozie syry, bryndza, tvaroh a ricotta z kozieho syra, kožinčica, kozí kefír, kozie jogurty a jogurtové nápoje.

Späť na ponuku

Scroll to Top